uvádza...
22. kongres Samoška, 20. – 21. 3. 2024, DoubleTree by Hilton Košice

Ladislav Špaček

lektor komunikácie a etikety

Ladislav Špaček

lektor komunikácie a etikety

Pôvodným povolaním je pedagóg. Vyučoval na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej, v rokoch 1990 – 1992 bol redaktorom a moderátorom Československej televízie. Od roku 1992 pôsobil takmer jedenásť rokov na Pražskom hrade ako hovorca prezidenta Václava Havla. Zúčastnil sa nespočetných vrcholných spoločenských udalostí, ako sprievod prezidenta republiky navštívil viac ako 50 krajín sveta, stretol sa s desiatkami prezidentov a členmi kráľovských rodín.

Je autorom a protagonistom televízneho seriálu Etiketa a napísal niekoľko kníh o etikete: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Špaček v porcelánu, Business etiketa a komunikace, je autorom hry Starling aneb Etiketa hrou, kníh etikety pre deti Dědečku, vyprávěj a Dědečku, ještě vyprávěj, etikety pre teenagerov Tereza a knihy spomienok Deset let s Václavem Havlem. Originálnym spôsobom, iba formou fotografií, priblížil čitateľom etiketu v česko-anglickej publikácii Obrazová etiketa.

Pôsobí ako konzultant v odbore komunikácie a etikety, organizuje prednášky pre top manažérov firiem, úradov a pre politikov.

Komunikácia podľa etikety

9:15 – 10:45

Komunikácia podľa etikety

09:15-10:45