uvádza...
23. kongres Samoška, 19. – 20. 3. 2025, DoubleTree by Hilton Košice

Jakub Frackowiak, CBA Verex

prevádzkovo-personálny riaditeľ a podpredseda predstavenstva

Jakub Frackowiak, CBA Verex

prevádzkovo-personálny riaditeľ a podpredseda predstavenstva

Aj keď má poľské korene (otec je pôvodom Poliak), narodil sa v roku 1978 v Bratislave a takmer celý život žije na Liptove. K obchodovaniu privoňal už ako deväťročný, keď predával spolužiakom nálepky Šmolkov, ktoré boli u nás v tom čase nedostupným tovarom a jemu ich nosila rodina z Poľska.

V roku 1991 založil jeho otec so svojimi tromi spoločníkmi spoločnosť Verex, ktorá sa zo začiatku venovala obchodovaniu a distribúcii potravín a nápojov v rámci regiónu Liptov, ako aj exportu / importu,  hlavne so severným susedom (Poľskom). Do tohto biznisu bol zapojený od detstva, pomáhal s tvorbou rôznych log a etikiet, ako brigádnik si prešiel počas školských a študentských čias viacerými pozíciami. Postupne k distribúcii pribudol aj maloobchod, vznikali prvé predajne a v roku 1993 postavili prvý supermarket na zelenej lúke na najväčšom sídlisku v Liptovskom Mikuláši. Tu tiež okúsil všetky možné pozície a oboznamoval sa s fungovaním a chodom takejto prevádzky.

Po úspešnom ukončení štúdií na Fakulte ekonomiky a manažmentu v Nitre sa rozhodol využiť všetky nadobudnuté vedomosti a zručnosti v prospech firmy a od roku 2003 tu pracuje. Momentálne pracuje na pozícii prevádzkovo-personálneho riaditeľa a od roku 2021 je aj podpredsedom predstavenstva.

Panelová diskusia: Spojenie so známou značkou alebo vlastná cesta?

10:45 - 12:00

Panelová diskusia: Ako zaistiť pokračovanie rodinného biznisu?

14:00 – 15:15